Skip links

איך לבלות בחופש הגדול בחינם?

כיצד ניתן לבלות בתקופת החופש הגדול, להכיר לילדים מקומות חדשים בלי לחרוג מהתקציב המשפחתי ולהפריז בהוצאות על בילויים? ואם כבר מדברים על כסף, לא הגיע הזמן שגם ילדנו היקרים ילמדו דבר או שניים בעניין?

כולנו נקראים לדגל בתקופת החופש הגדול, הורים, אחים סבא סבתא השכנים וחברים , לסיוע בשמירה והעסקת הילדים והנכדים.

אך כיצד ניתן לבלות, להכיר להם מקומות חדשים בלי לחרוג מהתקציב המשפחתי ולהפריז בהוצאות על בילויים? ואם כבר מדברים על כסף, לא הגיע הזמן שגם ילדנו היקרים ילמדו דבר או שניים בעניין?- אז חיפשנו ומצאנו, במיוחד עבורכם, פעילויות יצירתיות ומעניינות – ולא פחות חשוב – חינמיות, או בעלות סמלית, לבילוי חוויתי המתובל בערכים כלכליים ומהנים לילדים, .שישאירו אתכם עם כסף בכיסים גם אחרי החופש, עם כסף בכיסים! – תיהנו!

מרכז המבקרים של נמל אשדוד

מרכז המבקרים של נמל אשדוד מעניק אפשרות להיחשף לעולם המרתק של נמלי הים. במסע הייחודי, המשלב מסלול חוויתי במרכז המבקרים וסיור רכוב בנמל, תחשפו למכלול המרכיב את נמל אשדוד. המסלול החוויתי, הכולל מגוון אמצעי הקרנה, חוויות אינטראקטיביות והפתעות נוספות, יחשוף את ההיסטוריה של הנמל ואת מכלול הפעילויות המתרחשות בו מסביב לשעון.

הביקור במרכז המבקרים, ימחיש את האתגרים היום-יומיים הניצבים בפני עובדי הנמל:

החל מהכנסתן הבטוחה של אניות הענק, דרך פריקה וטעינה של מאות אלפי מכולות, מכוניות ומטענים אחרים וכל זאת כדי להביא מוצרים למפתן דלתם של אזרחי ישראל ביעילות ובמהירות. לאחר הביקור במרכז המבקרים, נצא לשטח ונראה מקרוב את עבודת הנמל: הסוורים העובדים בבטן האנייה ועל הרציפים, מנופי הענק, נתבים וסירות גורר המתמרנים את האניות הנקשרות לרציף ויוצאות ממנו, אניות הנוסעים המפוארות הפוקדות את הנמל.

נריח את הים, נקשיב לרחשי הנמל ונרגיש מקרוב את דופק הלב הפועם בו, המזרים מיליוני טונות של סחורות ומטענים, במאות אלפי מכולות ועשרות אלפי משאיות, לכל רחבי ישראל.

נמל אשדוד

הביקור מיועד לקבוצות המגיעות במיניבוס/אוטובוס.

הביקור מודרך ומותנה בתיאום מראש.

הביקור אינו כרוך בתשלום.

מרכז המבקרים של מקורות

מעיינות הירקון, אתר ספיר בכנרת, תחנת שמחה בקיבוץ דורות.

ביקור ב’מקורות’ זו הזדמנות מצויינת להסביר לילדים מדוע אנחנו מבקשים מהם כל הזמן לחסוך במים וכיצד הם מגיעים לברז בבית.

במרכזי המבקרים של חברת מקורות תוכלו לצפות בסרטונים אודות הקמת המוביל הארצי וללמוד על סוגים שונים של מים, במרכז מעיינות הירקות ניתן לסייר בתחנה ההיסטורית התת קרקעית, במרכז המבקרים בכנרת ניתן להתרשם מגודלן העצום של משאבות המים, ובמרכז המקרים בקיבוץ דורות תוכלו לטייל במוזיאון מנהרת המשאבות המציג אביזרי מים מקום המדינה.

הכניסה ללא תשלום.

מרכזי המקרים פתוחים בימי א’- ה’, בין השעות 15.00-09.00, ניתן לתאם סיורים מודרכים בטלפון: 1-800-250-270

פעילות לקייטנות

מרכז המבקרים של בנק ישראל

אם הילדים מעל גיל 8 ומתחשק לכם להעניק להם שיעור ראשון בכלכלה בדרך של משחק, אנו ממליצים להגיע למרכז המבקרים של בנק ישראל.

המרכז מציע פעילות בתחנות אינטראקטיביות שמלמדות תוך כדי משחק על תפקידי בנק ישראל, תולדות המטבע ותרומת הבנק המרכזי לכלכלת המדינה. תוכלו לסייר בתערוכה המציגה מטבעות עתיקים ושטרות שהונפקו בארץ מימי המדינה שבדרך ועד ימינו, לצפות בסרטונים המתארים את התפתחות אמצעי התשלום ואת תפקידיו העיקריים של הבנק המרכזי ותרומתו לכלכלת ישראל.

הסיורים אינם כרוכים בתשלום, אך יש לתאם מראש בטלפון: 02-6552828

פתוח בימים א’-ה’, בין השעות 16.00-09.00, ירושלים, גבעת רם.

סיור במרכז המבקרים של “בנק ישראל“ בתל אביב

מוזיאון הרצלילינבלום:

מוזיאון הרצלילינבלום הוא מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית, המציע פעילות מותאמת לילדים ולנוער לפי חתך גילאים. במוזיאון מציעים סדנאות לילדים כדוגמת סדנת “הכסף שלי” ופעילויות חוויתיות ומהנות אחרות, בשילוב סיורים מודרכים מרתקים במוזיאון.

הכניסה ללא תשלום, בתיאום מראש בטלפון 1-700-55-8000

רחוב הרצל 13 פינת לילנבלום 26, ת”א. הסיורים מתקיימים בימי א’- ה’, בין השעות 15.45-09.00 ובימי ו’

הרצלילינבלום" מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל-אביבית

מרכז המבקרים של חברת החשמל

עוד הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים על חיסכון במשאבים ועל מקורם.

הביקור במרכזי המבקרים של חברת החשמל כוללים צפייה בסרטוני הסברה, הדרכה אורקולית וסיור ממונע בשטח האתר למשך שעה וחצי. במרכז המבקרים בחדרה תוכלו ללמוד על ערמות הפחם “היהלום השחור”, על תהליך ייצור חשמל ועל מחזור. לאחר הביקור, אפשר לערוך פיקניק נחמד בפארק הטבע חפציבה, השייך גם הוא לחברת החשמל ולסייר בבית המשאבות המשוחזר לצד נחל חדרה.

הכניסה ללא תשלום

הסיורים מתקיימים בתיאום מראש דרך אתר חברת החשמל.

מרכז המבקרים "אורות רבין" של חברת החשמל | קריינית : אבישג חייק ...

מרכז המבקרים של “מלח הארץ”

מלח הארץ מזמינים אתכם לחוויה ייחודית במרכז המבקרים של מפעל המלח החלוצי בעתלית. חברת מלח הארץ הינה היצרנית העיקרית של המלח בישראל מאז 1922, השנה בה הוקמה החברה כמפעל חלוצי בעתלית.

מרכז המבקרים של חברת מלח הארץ מגולל את סיפור תולדות המפעל, שהוא חלק מהסיפור והחזון הציוני בארץ ישראל. המרכז שוכן במבנה אבן גדול וייחודי שהוא שיחזור אחד האתרים המרכזיים של המפעל העתיק – טחנת המלח.

ביקורי קבוצות החל מגיל 8. טל’ 04-9549561 או במייל : bathen@salt.co.il

הסיור בתיאום מראש. בימים א’- ה’, בין השעות 16.00-09.00, רחוב מלח הארץ 1 עתלית

20 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד, ו-15 ₪ לגמלאי/ אזרח ותיק

מרכז המבקרים של מפעל מלח הארץ בעתלית | סיור לכל המשפחה

מרכז המבקרים בנייר חדרה

קבוצת נייר חדרה מתמחה בייצור נייר ומוצריו ובמחזור נייר, עיתון, קרטון ופלסטיק.

במרכז המבקרים מוצעים סיורי תלמידים, משפחות וילדים מגילאי 8 ומעלה. בביקור תוכלו להכיר בצורה חוויתית את תהליך ייצור הנייר ומחזורו וללמוד על חשיבות מחזור הנייר. המרכז משלב אלמנטים של מייצגים, מולטימדיה ופעילות אינטראקטיבית.

סיפור תולדות הנייר – מהפפירוס במצריים ועד ייצור הנייר בימינו, מעגל המיחזור-מהו?, תצפית על מערך הייצור החדש לניירות אריזה ממוחזרים שנחנך ב-2010, חווית התנסות בייצור ידני של נייר ממוחזר ועוד.

כחלק מהסיור הילדים מתבקשים להביא פסולת נייר וקרטון למיחזור.

**הסיור בתיאום מראש בלבד, מגיל 6 ומעלה (בהצגת תעודת זהות). משך הסיור כשעה וחצי.

רח’ פרידנלדר 14 אזור תעשייה צפוני, חדרה

20 ₪ למבקר (לקבוצות של 20 איש ומעלה תינתן הנחה)

ימים א-ה בין השעות 18.00-09.00, יום ו, בין השעות 13.00-09.00

להזמנות ולבירור פרטים: 04-6349749/85

ואם בכל זאת אתם מעדיפים להישאר בבית

לפניכם רעיון למשחק אינטרנטי מהנה שגם מייצר חוויה לימודית וגם משאיר אותנו בקרירות המזגן!

אתר “איפה הכסף“, הוא יוזמה של משרד האוצר ונועד להקנות לילדים בכל הגילאים מיומנות שימוש בכסף, תוך פעילות חווייתית. הילדים מתנסים בקבלת תשלום עבור עבודה, שימוש בכסף ובחיסכון לקראת הגשמת מטרות, הקמת עסק, קניות ואפילו- ניהול תקציב המדינה – והכל תוך משחקים וסרטוני הסברה המיועדים לילדים.

מומלץ להיכנס לאתר, להחליט על פעילות מסוימת ולהתמקד בה.

קיץ פורה ומהנה!

כיתבו תגובה